ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 14

41-806 Zabrze

sekretariat@zso14.zabrze.pl

WCHODZĄC W DOROSŁOŚĆ WYBIERAM MEDIACJE

"WCHODZĄC W DOROSŁOŚĆ WYBIERAM MEDIACJE" - spotkanie facyliatorskie w Sądzie Rejonowym w Zabrzu.
19.10 w związku z przypadającym w dniach 16-20 października 2023r. Tygodniem Mediacji oraz 19 października Międzynarodowym Dniem Mediacji przedstawiciele uczniów VIII Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Planetę Rozwoju przy współudziale Sądu Rejonowego w Zabrzu "Wchodząc w dorosłość wybieram mediacje". Podczas spotkania młodzież wysłuchała prezentacji, dotyczącej mediacji, przygotowanej przez Panią Annę Kurasz. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega współpraca mediatora z sądem oraz w jaki sposób przebiega proces mediacji. Mieli również okazję spotkać się Prezesem Sądu Rejonowego w Zabrzu Panią Anitą Hawranek - Keller oraz zwiedzić siedzibę sądu.